Mikor jön jól egy hangoskönyv? Az alábbiakban felsorolunk néhány olyan élethelyzetet, amikor elképzelhető, hogy szívesen hallgatnál közben egy-egy jó történetet, de még nem jutott eszedbe a hangoskönyv, mint megoldás.
A borítóképre kattintva a könyvtári katalógushoz juthatsz, ahol - amellett, hogy látszik a hangoskönyv aktuális kölcsönözhetőségi állapota - további információk találhatók a tartalomra vonatkozóan is.
Tehát mikor jó a hangoskönyv?
Ha olyan tevékenységet végzel, ami csak a kezeidet köti le (házimunka, kreatív hobbi tevékenység), de használnád a szabad agykapacitásodat is.
Ha utazol és utazás közben nem tudsz vagy nem szeretsz olvasni (mert éppen te vezetsz vagy zavarja a mozgás, esetleg a sötét a szemedet).
Ha gyerekkel utazol és nem szeretnéd százszor a „Mikor érünk oda?”, „Ott vagyunk már?” kérdéseket hallani. (Még arra is van esély, hogy közben téged is szórakoztat amit hallgattok.)
Ha a gyerek rajzolgat (gyurmáz, építget, stb.), és emellett szívesen hallgat történeteket, meséket. Lehet, hogy a mese által kreált belső képeket fogja kivetíteni, ami segíthet, hogy jobban megismerd a gyermekedet is. Vagy beteg, lázas, ég a szeme, nem köti le semmi, de nem tudsz egész nap mellette ülni ...
Ha a gyereknek kötelező olvasmánya van, de nem szeret olvasni. (Közben talán kedvet kap a könyvekhez, az olvasáshoz is). Felnőttként meghallgatva ezeket a történeteket pedig újragondolhatjuk, más szemszögből nézhetjük, amit gyerekkorunkban olvastunk.
Ha este munka után - akár az egész napos számítógép használat után - már fáradt a szemed az olvasáshoz
Ha idősebb rokonod panaszkodik, hogy már nehezére esik az olvasás.
Vagy csak örülsz, ha a szerző előadásában hallgathatod meg a művét, illetve szereted egy-egy felolvasó hangját, és élvezettel hallgatod őt. ...
A fentieken kívül további több száz hangoskönyvünkből válogathatsz felnőtteknek és gyerekeknek is könyvtárunkban.